Mobilne kasy fiskalne wykorzystywane są w wielu rodzajach przedsiębiorstw

Rejestrowanie sprzedaży na kasie fiskalnej jest obowiązkowe w przypadku przedsiębiorstw których roczne dochody przekroczyły 20 tys złotych. W 2017 roku limit ten zostanie zniesiony i obowiązek taki będzie nałożony na wszystkie podmioty gospodarcze.

Mimo że zakup kasy fiskalnej jest dla firmy pewnym wydatkiem, należy mieć na uwadze, że producenci tego typu urządzeń oferują wiele ciekawych opcji przeznaczonych również dla mniejszych firm. Najlepszym potwierdzeniem tego stwierdzenia jest bogata oferta tej firmy zajmującej się sprzedażą takich urządzeń – www.itludek.pl/kasy-fiskalne.

Bardzo ciekawą opcją są mobilne kasy fiskalne. Idealnie nadają się dla przedsiębiorców prowadzących działalność niekoniecznie w jednym miejscu i sprzedających swoje towary na przykład na tagach, podczas imprez plenerowych albo za pośrednictwem tak zwanego handlu obwoźnego. Używać ich mogą również na przykład taksówkarze. Są również używane w dużych sklepach stacjonarnych, kiedy obsłudze zależy na indywidualnym podejściu do każdego klienta.