Jaki sprzęt będzie najlepszy do naszego gabinetu medycyny estetycznej?

 

Wybierając sprzęt do swojej nowo otwartego gabinetu czy kliniki medycyny estetycznej , która posiada w swojej ofercie szeroki zakres zabiegów jak, dla przykładu link i zdiagnozujmy najpierw jakich będziemy udzielać usług.
Czy będzie to tylko gabinet kosmetyczny? A może pójdziemy o krok dalej? Sprawdźmy też sondaże:
z jakimi wadami lub schorzeniami potencjalni klienci mają największe problemy, zastanów się wtedy jak mógłbyś im pomóc.

19186(29)
Zbadaj jak działają dane urządzenia, poczytaj opinie na ich temat, nie kupuj byle czego. Lepiej zainwestować więcej pieniędzy w coś, co daje prawdziwe rezultaty i cieszyć się pozytywnymi opiniami klientów a co za tym idzie? Oczywiście będą cię polecać dalej i tak rozszerzysz swoją bazę kontaktów.

 

Nie bójmy się nowości – szukajmy ich na rynkach zagranicznych. Powszechnie wiadomo, że najwięcej nowości jest na rynku amerykańskim, azjatyckim, japońskim… to nic, że nie znasz języka! Sprawdzaj dane na temat urządzeń w różnych źródłach typu materiały konferencyjne, internet, prasa, serwisy medyczne… Czytaj, badaj i analizuj, nie wybieraj pochopnie.
Dopiero gdy podejmiesz decyzję czy dany sprzęt jest dobry dokonaj wyboru producenta.
Sprawdzaj czy dane urządzenia posiadają ważne certyfikaty.

 

Przyjrzyj się również:

  • Funkcjonalności, ergonomii oraz wygody obsługi sprzętu Jest to kluczowe, ponieważ sprzęt być może będzie pracował kilka godzin dziennie i przez kilka lat.
  • Rzetelność firmy (czy będzie problem z wymianą części, naprawą), przynajmniej w planowanym czasie zwrotu inwestycji, czyli 3-4 lat. Ważniejsze jest tutaj stabilność i wsparcie producenta niż dystrybutora, który ma ograniczony dostęp do części zamiennych.

 

Nowo otwarte gabinety czy kliniki medycyny estetycznej posiadają w swojej ofercie szeroki zakres zabiegów dla ciała i twarzy.19186(30)
Nowo otwarte gabinety czy kliniki medycyny estetycznej posiadają w swojej ofercie szeroki zakres zabiegów.

 

Zainteresuj się jak wygląda szkolenie z korzystania ze sprzętu, czy ty lub osoba, która będzie na nim pracować będzie musiała jechać do firmy, czy ktoś z firmy przyjedzie do ciebie.

Uważaj na haczyki marketingowe, stale porównuj ceny i możliwości sprzętu aby nie przepłacać.

Pamiętajmy, że urządzenie samo nie zrobi cudów. Musi być wykwalifikowana osoba do obsługi, właściwie zakwalifikowany pacjent, parametry dobrze dobrane do jego potrzeb. Trzeba mieć wiele urządzeń, bo nawet jeśli wiemy, że przeciętnie w danych sytuacjach najlepiej sprawdza się urządzenie to jest mnóstwo pacjentów, do których trzeba podejść niestandardowo.